Winter Olympics - Mixed Doubles
Curling Scores
Winter Olympics - Mixed Doubles
|
| Draw Feb 2 - 7:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Norway Skaslien/Nedregotten |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
| Czech Republic Paulova/Paul |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.40 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 9.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
| Games: | 39 |
| Record: | 29W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.89 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
| Games: | 47 |
| Record: | 30W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 7.01 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Paulina Hajduk (Sep 17, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 5th End vs. Alice Cobelli (Oct 3, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Daniela Rupp (Sep 10, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 1st End vs. Stefania Constantini (Feb 3, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Stefania Constantini (Sep 12, 2021)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Susanna Santti (Nov 12, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Triin Madisson (Nov 13, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Marie Kaldvee (Sep 11, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 6 in 3rd End vs. Therese Westman (Oct 1, 2021)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















