Gefle Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Gefle Mixed Doubles Cup
Jan 27 - 30, 2022
|
| Draw Jan 28 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ramsfjell/Ramsfjell Trondheim, NOR |
1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | 9 | |||
| Kaare/Lill Tallinn, EST |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ramsfjell/Ramsfjell
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.83 |
| PA/G: | 4.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Kaare/Lill
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.71 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Ramsfjell/Ramsfjell
| Games: | 18 |
| Record: | 17W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.57 |
| PA/G: | 4.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Scoring Records - Season
Ramsfjell/Ramsfjell
Kaare/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















