Alberta U20 Junior Provincials
Curling Scores
Alberta U20 Junior Provincials
Feb 23 - 27, 2022
|
| Draw Feb 24 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 | ||
| Gabby Wood St. Albert, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Serena Gray-Withers
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Gabby Wood
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Serena Gray-Withers
| Games: | 32 |
| Record: | 17W - 15L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Gabby Wood
| Games: | 13 |
| Record: | 5W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Serena Gray-Withers
Gabby Wood
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















