Canadian U21 Junior Mens Championship
Curling Scores
Canadian U21 Junior Mens Championship
Mar 25 - Apr 1, 2022
|
| Draw Mar 26 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| AB (Tao) Edmonton, AB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| PEI (Schut) Cornwall, PEI |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
AB (Tao)
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 4.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
PEI (Schut)
| Games: | 8 |
| Record: | 2W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
AB (Tao)
| Games: | 43 |
| Record: | 30W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
PEI (Schut)
| Games: | 46 |
| Record: | 29W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
AB (Tao)
PEI (Schut)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















