Canadian U21 Junior Mens Championship
Curling Scores
Canadian U21 Junior Mens Championship
Mar 25 - Apr 1, 2022
|
| Draw Mar 27 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| NT (MacNeil) Inuvik, NT |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 4 | ||||
| QC (Audibert) Riverbend, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
NT (MacNeil)
| Games: | 8 |
| Record: | 0W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.97 |
| PA/G: | 15.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.04 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
QC (Audibert)
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.81 |
| PA/G: | 8.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
NT (MacNeil)
QC (Audibert)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













