Canadian Junior Womens Championship
Curling Scores
Canadian Junior Womens Championship
Mar 25 - Apr 1, 2022
|
| Draw Mar 28 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| MB (Maguet) East St. Paul, MB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | ||||
| NS (Stevens) Halifax, NS |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 3 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
MB (Maguet)
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
NS (Stevens)
| Games: | 10 |
| Record: | 10W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 11.10 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
MB (Maguet)
| Games: | 13 |
| Record: | 5W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 5.90 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
NS (Stevens)
| Games: | 27 |
| Record: | 20W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 8.53 |
| PA/G: | 5.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
MB (Maguet)
NS (Stevens)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













