Canadian Junior Womens Championship
Curling Scores
Canadian Junior Womens Championship
Mar 25 - Apr 1, 2022
|
| Draw Mar 30 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| SK (Kleiter) Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | ||
| ON (Deschenes) Ottawa, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
SK (Kleiter)
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 6.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
ON (Deschenes)
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 5.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
SK (Kleiter)
| Games: | 29 |
| Record: | 15W - 14L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.51 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
ON (Deschenes)
| Games: | 21 |
| Record: | 13W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
SK (Kleiter)
ON (Deschenes)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















