U18 National Championships
Curling Scores
U18 National Championships
Mar 31 - Apr 3, 2022
|
| Draw Mar 31 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Midwest 1 Lakeville, MN |
1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 0 | 2 | X | 11 | |||
| Mid-America 1 Denver, CO |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Midwest 1
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Mid-America 1
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 12.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Midwest 1
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 8.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Midwest 1
Mid-America 1
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















