Boston Pizza Alberta Curling Tour Championship
Curling Scores
Boston Pizza Alberta Curling Tour Championship
Mar 31 - Apr 3, 2022
|
| Draw Apr 1 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Abby Marks Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 6 | |||
| Kelsey Rocque Edmotnon, AB |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Abby Marks
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Kelsey Rocque
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.05 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Abby Marks
| Games: | 53 |
| Record: | 29W - 24L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 6L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 7.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Kelsey Rocque
| Games: | 56 |
| Record: | 30W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 7W - 5L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Abby Marks
Kelsey Rocque
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















