USA Curling Junior Mens National Championship
Curling Scores
USA Curling Junior Mens National Championship
Apr 23 - 30, 2022
|
| Draw Apr 27 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Nicholas Cenzalli Wayland, MA |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Wesley Wendling Wausau, WI |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nicholas Cenzalli
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Wesley Wendling
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.62 |
| PA/G: | 5.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Wesley Wendling
| Games: | 28 |
| Record: | 13W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Nicholas Cenzalli
Wesley Wendling
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















