Chubu Curling Championships
Curling Scores
Chubu Curling Championships
Apr 21 - 24, 2022
|
| Draw Apr 22 - 7:25 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Yui Miyagawa Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
| Yoko Miura Karuizawa, JPN |
2 | 0 | 4 | 3 | 2 | 3 | X | 14 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yui Miyagawa
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.96 |
| PA/G: | 15.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Yoko Miura
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 10.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yui Miyagawa
Yoko Miura
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













