Curling Stadium Alberta Curling Series #1
Curling Scores
Curling Stadium Alberta Curling Series #1
Aug 26 - 28, 2022
|
| Draw Aug 28 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Aaron Sluchinski Calgary, AB |
![]() |
1 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | ||||
| Scott Webb Sexsmith, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
Event Statistics
Aaron Sluchinski
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scott Webb
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Aaron Sluchinski
| Games: | 63 |
| Record: | 42W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 5.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scott Webb
| Games: | 34 |
| Record: | 20W - 14L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 6.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Aaron Sluchinski
Scott Webb
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















