U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Sep 3 - 5, 2022
|
| Draw Sep 4 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Libbus/Libbus Okotoks, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Paterson/Follett St. John's, NL |
![]() |
4 | 1 | 1 | 4 | X | 10 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Libbus/Libbus
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 14.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Paterson/Follett
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.49 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Libbus/Libbus
Paterson/Follett
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














