Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Sep 29 - Oct 2, 2022
|
| Draw Sep 29 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lauren Mann Ottawa, ON |
2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | X | 10 | |||
| Mackenzie Kiemele Toronto, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lauren Mann
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 5.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Mackenzie Kiemele
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 11.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Lauren Mann
| Games: | 38 |
| Record: | 20W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Mackenzie Kiemele
| Games: | 37 |
| Record: | 18W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Lauren Mann
Mackenzie Kiemele
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















