Leduc Lions U20 Bonspiel
Curling Scores
Leduc Lions U20 Bonspiel
Oct 7 - 9, 2022
|
| Draw Oct 8 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Claire Booth Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | X | 7 | |||
| Emily Bowles New Westminster, BC |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | X | 5 | |||
Event Statistics
Claire Booth
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.62 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Emily Bowles
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 8.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Claire Booth
Emily Bowles
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











