TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 12 - Jan 22, 2023
|
| Draw Nov 9 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dylan Johnston Thunder Bay, NONT |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Trevor Bonot Thunder Bay, NONT |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dylan Johnston
| Games: | 14 |
| Record: | 7W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Trevor Bonot
| Games: | 16 |
| Record: | 12W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dylan Johnston
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















