Ladies Alberta Open
Curling Scores
Ladies Alberta Open
Nov 11 - 13, 2022
|
| Draw Nov 11 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Beth Farmer Stirling, SCO |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | X | 8 | ||
| Sherrilee Orsted Regina, SK |
1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Beth Farmer
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Sherrilee Orsted
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Beth Farmer
| Games: | 50 |
| Record: | 13W - 37L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Sherrilee Orsted
| Games: | 28 |
| Record: | 9W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 8.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Beth Farmer
Sherrilee Orsted
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














