Le Gruyere AOP European Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere AOP European Curling Championships
|
| Draw Nov 21 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Switzerland Tirinzoni, S |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 6 | ||
| Denmark Dupont, M |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | X | 9 | |||
Event Statistics
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.89 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.21 |
| PA/G: | 5.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
| Games: | 108 |
| Record: | 83W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 6W - 2L |
| PF/G: | 8.62 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| Games: | 92 |
| Record: | 56W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 6W - 7L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Chelsea Carey (Sep 5, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 8th End vs. Marianne Roervik (Nov 20, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Anna Hasselborg (Dec 7, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 1st End vs. Stefania Constantini (Nov 23, 2022)
> 3 in 7th End vs. Isabella Wrana (Oct 22, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 6th End vs. Isabella Wrana (Oct 30, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 6th End vs. Fay Henderson (Oct 28, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Isabella Wrana (Sep 4, 2022)
> 3 in 4th End vs. Eirin Mesloe (Sep 2, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 10th End vs. Stefania Constantini (Nov 23, 2022)
> 4 in 8th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 19, 2022)
> 4 in 6th End vs. Jennifer Jones (Oct 21, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 4th End vs. Eun ji Gim (Oct 7, 2022)
> 4 in 4th End vs. Eunjung Kim (Oct 7, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















