Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Nov 19 - 26, 2022
|
| Draw Nov 24 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hungary Czermann, K |
2 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 11 | |||||
| Portugal Seixeiro, S |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hungary
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 9.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Portugal
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.93 |
| PA/G: | 9.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Hungary
| Games: | 80 |
| Record: | 55W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.69 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Portugal
| Games: | 80 |
| Record: | 55W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.69 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Hungary
Portugal
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














