Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Curling Scores
Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Nov 18 - 20, 2022
|
| Draw Nov 18 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jessica Daigle Halifax, NS |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 7 | |||
| Brigitte MacPhail Iqaluit, NU |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jessica Daigle
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Brigitte MacPhail
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.17 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jessica Daigle
Brigitte MacPhail
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















