50th Mile Zero Cash Spiel
Curling Scores
50th Mile Zero Cash Spiel
Nov 25 - 28, 2022
|
| Draw Nov 26 - 2:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Webb Grande Prairie, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
| Jacques Gauthier Victoria, BC |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Webb
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 8.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Jacques Gauthier
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scott Webb
| Games: | 34 |
| Record: | 20W - 14L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 6.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Jacques Gauthier
| Games: | 70 |
| Record: | 40W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 3L |
| One-Point Games: | 1W - 4L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Scott Webb
Jacques Gauthier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















