GOLDLINE Victoria Mixed Doubles
Curling Scores
GOLDLINE Victoria Mixed Doubles
Dec 9 - 11, 2022
|
| Draw Dec 9 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bouchard/Charest Saguenay, QC |
![]() |
4 | 3 | 2 | 1 | X | 10 | |||||
| Ouellet/Rousseau Riviere-du-Loup, QC |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bouchard/Charest
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.00 |
| PA/G: | 5.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Ouellet/Rousseau
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.85 |
| PA/G: | 16.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Bouchard/Charest
| Games: | 36 |
| Record: | 21W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.16 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Bouchard/Charest
Ouellet/Rousseau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














