CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Curling Scores
CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Dec 28 - 30, 2022
|
| Draw Dec 28 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter Hlushak , AB |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Nolan Duncan Calgary, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter Hlushak
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Nolan Duncan
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.63 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peter Hlushak
Nolan Duncan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













