USA Curling U21 National Qualifier
Curling Scores
USA Curling U21 National Qualifier
Jan 6 - 8, 2023
|
| Draw Jan 8 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Bella Hagenbuch Utica, IL |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||||
| Miranda Scheel Fargo, ND |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | ||||
Event Statistics
Bella Hagenbuch
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Miranda Scheel
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 4.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bella Hagenbuch
Miranda Scheel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















