Brandon Berth Bonspiel
Curling Scores
Brandon Berth Bonspiel
Jan 6 - 8, 2023
|
| Draw Jan 6 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rhilynd Peters Winnipeg, MB |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 4 | |||
| Steve Irwin Brandon, MB |
3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rhilynd Peters
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Steve Irwin
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rhilynd Peters
Steve Irwin
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














