Hardline Quebec Tankard
Curling Scores
Hardline Quebec Tankard
Jan 10 - 14, 2023
|
| Draw Jan 11 - 12:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Mathieu Paquet Saguenay, QC |
![]() |
1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | ||
| Vincent Roberge Levis, QC |
0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mathieu Paquet
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Vincent Roberge
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Mathieu Paquet
| Games: | 45 |
| Record: | 36W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Vincent Roberge
| Games: | 34 |
| Record: | 21W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.69 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Mathieu Paquet
Vincent Roberge
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














