Ontario Tankard
Curling Scores
Ontario Tankard
Jan 23 - 29, 2023
|
| Draw Jan 27 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 8 | ||
| Jason Camm Ottawa, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
Event Statistics
John Epping
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.36 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Jason Camm
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
John Epping
| Games: | 61 |
| Record: | 37W - 24L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 5L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Jason Camm
| Games: | 49 |
| Record: | 28W - 21L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 7.91 |
| PA/G: | 6.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
John Epping
Jason Camm
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















