Newfoundland & Labrador Tankard
Curling Scores
Newfoundland & Labrador Tankard
Jan 25 - 29, 2023
|
| Draw Jan 25 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Sean O'Leary St. John's, NL |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||||
| Andrew Symonds St. John's, NL |
![]() |
0 | 3 | 3 | 2 | 0 | 1 | X | 9 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sean O'Leary
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Andrew Symonds
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Andrew Symonds
| Games: | 28 |
| Record: | 18W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.48 |
| PA/G: | 6.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Sean O'Leary
Andrew Symonds
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















