Saskatchewan Mixed Doubles Curling Provincials
Curling Scores
Saskatchewan Mixed Doubles Curling Provincials
Mar 2 - 6, 2023
|
| Draw Mar 5 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ackerman/Ackerman Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | ||
| Bukurak/Bukurak , SK |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Ackerman/Ackerman
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.33 |
| PA/G: | 6.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Bukurak/Bukurak
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 7.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ackerman/Ackerman
Bukurak/Bukurak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












