USA Curling Junior National Championship
Curling Scores
USA Curling Junior National Championship
Apr 3 - 8, 2023
|
| Draw Apr 6 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Miranda Scheel Eau Claire, WI |
0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 8 | |||
| Bella Hagenbuch North Utica, IL |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||
Event Statistics
Miranda Scheel
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.28 |
| PA/G: | 4.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Bella Hagenbuch
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.12 |
| PA/G: | 8.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Miranda Scheel
Bella Hagenbuch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















