Manitoba Mixed Doubles Curling Tour Championship
Curling Scores
Manitoba Mixed Doubles Curling Tour Championship
Apr 7 - 9, 2023
|
| Draw Apr 8 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lach/Chambers Winnipeg, MB |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | X | 8 | |||
| Stoesz/Stoesz Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lach/Chambers
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Stoesz/Stoesz
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.31 |
| PA/G: | 13.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lach/Chambers
Stoesz/Stoesz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














