WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 6 - 9, 2023
|
| Draw Apr 7 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gaidule/Buncis Riga, LAT |
1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | X | 7 | |||
| Jurkute/Rymeikis Vilnius, LTU |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gaidule/Buncis
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Jurkute/Rymeikis
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.65 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gaidule/Buncis
Jurkute/Rymeikis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












