ADVICS Cup
Curling Scores
ADVICS Cup
Aug 24 - 27, 2023
|
| Draw Aug 24 - 10:20 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yui Oozeki Tokyo, JPN |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 3 | |||
| Honoka Sasaki Kitami, JPN |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | ||
Event Statistics
Yui Oozeki
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Honoka Sasaki
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Yui Oozeki
| Games: | 49 |
| Record: | 25W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Honoka Sasaki
| Games: | 49 |
| Record: | 25W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Yui Oozeki
Honoka Sasaki
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















