Japan Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Japan Mixed Doubles National Championship
Feb 21 - 26, 2023
|
| Draw Feb 23 - 1:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miura/Tokuyama , JPN |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
| Kitamura/Kitamura Okayama, JPN |
![]() |
2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Miura/Tokuyama
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.24 |
| PA/G: | 14.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Kitamura/Kitamura
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 10.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Kitamura/Kitamura
| Games: | |
| Record: | W - L |
| Extra Ends: | W - L |
| One-Point Games: | W - L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Scoring Records - Season
Miura/Tokuyama
Kitamura/Kitamura
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














