King Cash Spiel
Curling Scores
King Cash Spiel
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 20 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kyler Kleibrink Langley, BC |
![]() |
5 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 9 | ||
| Trevor Ritchie Vancouver, BC |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kyler Kleibrink
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.27 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Trevor Ritchie
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.68 |
| PA/G: | 15.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Kyler Kleibrink
| Games: | 39 |
| Record: | 24W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.80 |
| PA/G: | 7.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Trevor Ritchie
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 11.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Kyler Kleibrink
Trevor Ritchie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















