Insitu Players Open
Curling Scores
Insitu Players Open
|
| Draw Oct 13 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stefania Constantini Cortina d'Ampezzo, ITA |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | ||
| Chelsea Brandwood Niagara Falls, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 4.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 4.72 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
| Games: | 106 |
| Record: | 62W - 44L |
| Extra Ends: | 1W - 4L |
| One-Point Games: | 7W - 5L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 6.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 46 |
| Record: | 25W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Anna Kubeskova (Nov 21, 2023)
> 5 in 8th End vs. Stacie Curtis (Nov 1, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 7th End vs. Jessica Daigle (Nov 2, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 23, 2023)
> 5 in 7th End vs. Rachel Homan (Oct 19, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 3rd End vs. Delaney Strouse (Dec 13, 2023)
> 3 in 5th End vs. Isabella Wrana (Dec 9, 2023)
> 3 in 8th End vs. Sarah Fenson (Dec 8, 2023)
> 3 in 7th End vs. Jennifer Jones (Nov 7, 2023)
> 3 in 5th End vs. Anna Hasselborg (Oct 17, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















