Insitu Players Open
Curling Scores
Insitu Players Open
|
| Draw Oct 12 - 5:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brendan Bottcher Calgary, AB |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Kevin Koe Calgary, AB |
0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 4 | X | 9 | |||
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 4.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 5.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
| Games: | 74 |
| Record: | 53W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 3L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| Games: | 74 |
| Record: | 45W - 29L |
| Extra Ends: | 1W - 3L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 5th End vs. Jacob Libbus (Sep 8, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 8th End vs. James Grattan (Mar 6, 2024)
> 5 in 2nd End vs. Jared Kolomaya (Dec 2, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Glenn Howard (Dec 4, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Matt Dunstone (Oct 19, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Jongduk Park (Sep 21, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 5th End vs. Daylan Vavrek (Feb 8, 2024)
> 4 in 1st End vs. Daylan Vavrek (Feb 8, 2024)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Daniel Casper (Jan 18, 2024)
> 4 in 5th End vs. Yannick Schwaller (Dec 8, 2023)
> 4 in 6th End vs. Michael Brunner (Dec 7, 2023)
> 4 in 6th End vs. Brendan Bottcher (Oct 15, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 5th End vs. Niklas Edin (Oct 20, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















