WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Austrian Mixed Doubles Cup
Oct 12 - 15, 2023
|
| Draw Oct 13 - 2:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cihlarova/Macek Prague, CZE |
3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
| Pfluegler/Neumayr Kitzbuehel, AUT |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cihlarova/Macek
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Pfluegler/Neumayr
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 10.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Cihlarova/Macek
| Games: | 28 |
| Record: | 10W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Pfluegler/Neumayr
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.63 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Scoring Records - Season
Cihlarova/Macek
Pfluegler/Neumayr
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











