Lacombe U18 Men
Curling Scores
Lacombe U18 Men
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 21 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Timothy Lawrence St. Albert, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 | |||
| Nathan Schoenhardt Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Timothy Lawrence
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Nathan Schoenhardt
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 6.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Timothy Lawrence
Nathan Schoenhardt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












