Banff U15 Junior Spiel
Curling Scores
Banff U15 Junior Spiel
Oct 27 - 29, 2023
|
| Draw Oct 29 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kendall Ferguson Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
| Brenna Guglielmina Calgary, AB |
4 | 2 | 5 | 2 | X | 13 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kendall Ferguson
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.20 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Brenna Guglielmina
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.87 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kendall Ferguson
Brenna Guglielmina
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











