Mixed Doubles Gstaad
Curling Scores
Mixed Doubles Gstaad
Nov 3 - 5, 2023
|
| Draw Nov 3 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hueppi/Weiss Dubendorf, SUI |
3 | 2 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 12 | |||
| Shevchuk/Coulot Megeve, FRA |
![]() |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hueppi/Weiss
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.44 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Shevchuk/Coulot
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 11.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
Hueppi/Weiss
| Games: | 32 |
| Record: | 13W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 10.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Shevchuk/Coulot
| Games: | 26 |
| Record: | 13W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 8.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Hueppi/Weiss
Shevchuk/Coulot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













