Viterra Berth Bonspiel
Curling Scores
Viterra Berth Bonspiel
Nov 3 - 5, 2023
|
| Draw Nov 4 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Brad Micholson Winnipeg, MB |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||||
| Justin Reynolds Winnipeg Beach, MB |
![]() |
3 | 0 | 2 | 3 | X | 8 | |||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brad Micholson
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.82 |
| PA/G: | 13.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Justin Reynolds
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.07 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Justin Reynolds
| Games: | 41 |
| Record: | 18W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Brad Micholson
Justin Reynolds
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












