Parksville Double Doubles Spiel
Curling Scores
Parksville Double Doubles Spiel
Nov 17 - 19, 2023
|
| Draw Nov 18 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Backe/Sargon Naseby, NZL |
![]() |
3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | X | X | 8 | ||
| Triolo/Sanders Seattle, WA |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Backe/Sargon
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.42 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Triolo/Sanders
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.85 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.88 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Backe/Sargon
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.42 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Triolo/Sanders
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Backe/Sargon
Triolo/Sanders
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













