Capital Curling Rideau Open
Curling Scores
Capital Curling Rideau Open
Nov 24 - 26, 2023
|
| Draw Nov 25 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jasmin Gibeau Buckingham, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | ||
| Chris Gardner Ottawa, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jasmin Gibeau
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Chris Gardner
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.26 |
| PA/G: | 6.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Jasmin Gibeau
| Games: | 30 |
| Record: | 20W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 6.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Chris Gardner
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.46 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Scoring Records - Season
Jasmin Gibeau
Chris Gardner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















