Mixed Doubles Super Series - Winnipeg
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Winnipeg
|
| Draw Dec 1 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Thevenot/Kalthoff Saskatoon, SK |
0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 6 | 3 | X | 14 | |||
| Farrell/Thurston Chaska, MN |
1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 9.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 13.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
| Games: | 24 |
| Record: | 13W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.31 |
| PA/G: | 6.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
| Games: | 39 |
| Record: | 21W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.24 |
| PA/G: | 8.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Sherry Just (Oct 21, 2023)
> 5 in 7th End vs. Sherry Just (Oct 21, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 6th End vs. Andra Todd (Oct 28, 2023)
> 2 in 4th End vs. Andra Todd (Oct 28, 2023)
> 2 in 3rd End vs. Lisa Weagle (Oct 27, 2023)
> 2 in 4th End vs. Jiyoon Kim (Oct 27, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Roxie Trembath (Oct 27, 2023)
> 2 in 1st End vs. Roxie Trembath (Oct 27, 2023)
> 2 in 1st End vs. Yu Han (Oct 22, 2023)
> 2 in 1st End vs. Yu Han (Oct 22, 2023)
> 2 in 7th End vs. Samantha Yachiw-Omelian (Oct 10, 2023)
> 2 in 7th End vs. Samantha Yachiw-Omelian (Oct 10, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Jiyoon Kim (Oct 27, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 3rd End vs. Sherry Just (Oct 21, 2023)
> 2 in 3rd End vs. Sherry Just (Oct 21, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















