Mixed Doubles Super Series - Oakville
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Oakville
Dec 28 - 31, 2023
|
| Draw Dec 30 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Weagle/Epping Toronto, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5 | X | 9 | ||
| Weeks/Steep waterloo, ON |
0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Weagle/Epping
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.23 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Weeks/Steep
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 9.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Weagle/Epping
| Games: | 31 |
| Record: | 22W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.91 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Weeks/Steep
| Games: | 27 |
| Record: | 16W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.80 |
| PA/G: | 8.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Weagle/Epping
Weeks/Steep
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















