Mixed Doubles Super Series - Halifax
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Halifax
Jan 4 - 7, 2024
|
| Draw Jan 6 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Koana/Aoki Karuizawa, JPN |
0 | X | 0 | |||||||||
| Locke/Perry NL, CAN |
1 | X | 1 | |||||||||
Event Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.33 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Locke/Perry
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 12.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 34 |
| Record: | 31W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 11.89 |
| PA/G: | 5.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Locke/Perry
| Games: | 20 |
| Record: | 5W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 10.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Koana/Aoki
Locke/Perry
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













