Co-op Canadian Open
Curling Scores
Co-op Canadian Open
|
| Draw Jan 16 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Satsuki Fujisawa Kitami, JPN |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 7 | ||
| Tabitha Peterson St. Paul, MN |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
| Games: | 73 |
| Record: | 45W - 28L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 6W - 1L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
| Games: | 74 |
| Record: | 43W - 31L |
| Extra Ends: | 3W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Jessica Wytrychowski (Sep 24, 2023)
> 4 in 5th End vs. Kaitlyn Lawes (Sep 10, 2023)
> 4 in 4th End vs. Momoha Tabata (Aug 26, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 4th End vs. Tabitha Peterson (Nov 7, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 3rd End vs. Kayla Skrlik (Dec 6, 2023)
> 3 in 5th End vs. Clancy Grandy (Nov 9, 2023)
> 3 in 7th End vs. Eun ji Gim (Nov 4, 2023)
> 3 in 6th End vs. Tabitha Peterson (Nov 2, 2023)
> 3 in 6th End vs. Eun ji Gim (Oct 31, 2023)
> 3 in 6th End vs. Kerri Einarson (Oct 29, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Rebecca Morrison (Oct 17, 2023)
> 3 in 1st End vs. Miyu Ueno (Sep 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 7th End vs. Eun ji Gim (Oct 31, 2023)
> 3 in 6th End vs. Rebecca Morrison (Oct 17, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Stefania Constantini (Dec 14, 2023)
> 4 in 5th End vs. Adriana Camarena (Oct 31, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Minseo Kim (Oct 8, 2023)
> 4 in 1st End vs. Christine McMakin (Sep 24, 2023)
> 4 in 6th End vs. Christine McMakin (Sep 22, 2023)
> 4 in 1st End vs. Kaitlin Jewer (Sep 9, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 3rd End vs. Chelsea Principi (Sep 9, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Kayla Skrlik (Dec 8, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Robyn Silvernagle (Dec 7, 2023)
> 4 in 6th End vs. Abby Marks (Oct 8, 2023)
> 4 in 8th End vs. Sarah Fenson (Sep 23, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Danielle Inglis (Sep 7, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 4th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 7, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Satsuki Fujisawa | ||
| Tabitha Peterson | ||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















