Co-op Canadian Open
Curling Scores
Co-op Canadian Open
|
| Draw Jan 18 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kerri Einarson Gimli, MB |
0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 7 | |||
| Tabitha Peterson St. Paul, MN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 5.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
| Games: | 57 |
| Record: | 34W - 23L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 5W - 3L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| Games: | 74 |
| Record: | 43W - 31L |
| Extra Ends: | 3W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 6th End vs. Josie Zimmerman (Sep 27, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Rachel Homan (Oct 20, 2023)
> 4 in 2nd End vs. Josie Zimmerman (Sep 27, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Kate Cameron (Sep 10, 2023)
> 4 in 2nd End vs. Gracelyn Richards (Sep 8, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 5th End vs. Rachel Homan (Oct 20, 2023)
> 3 in 9th End vs. Rachel Homan (Oct 1, 2023)
> 3 in 5th End vs. Rachel Homan (Oct 1, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Serena Gray-Withers (Sep 11, 2023)
> 3 in 7th End vs. Kayla Skrlik (Sep 8, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 1st End vs. Anna Hasselborg (Oct 18, 2023)
> 2 in 7th End vs. Kayla Skrlik (Sep 29, 2023)
> 2 in 8th End vs. Abby Marks (Sep 10, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Stefania Constantini (Dec 14, 2023)
> 4 in 5th End vs. Adriana Camarena (Oct 31, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Minseo Kim (Oct 8, 2023)
> 4 in 1st End vs. Christine McMakin (Sep 24, 2023)
> 4 in 6th End vs. Christine McMakin (Sep 22, 2023)
> 4 in 1st End vs. Kaitlin Jewer (Sep 9, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 3rd End vs. Chelsea Principi (Sep 9, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Kayla Skrlik (Dec 8, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Robyn Silvernagle (Dec 7, 2023)
> 4 in 6th End vs. Abby Marks (Oct 8, 2023)
> 4 in 8th End vs. Sarah Fenson (Sep 23, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Danielle Inglis (Sep 7, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 4th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 7, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kerri Einarson | ||
| Tabitha Peterson | ||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















