Jamaica Cup - Caribbean Cup Mixed Doubles Series
Curling Scores
Jamaica Cup - Caribbean Cup Mixed Doubles Series
Jan 20 - 21, 2024
|
| Draw Jan 21 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Chen/Chen Kingston, JAM |
0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | X | 4 | |||
| Neil/McDonald St. Thomas, ON |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chen/Chen
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 9.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Neil/McDonald
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.42 |
| PA/G: | 6.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Season Statistics
Chen/Chen
| Games: | 28 |
| Record: | 8W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 4L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 10.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Neil/McDonald
| Games: | 29 |
| Record: | 23W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 11.17 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Scoring Records - Season
Chen/Chen
Neil/McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














